Afstand;   837 km        Los;Vrijdag 13:30 uur  In Concours;  54  duiven        

Weer; half bewolkt   zwakke ZZO wind

Winnende tijd;    6:01:10   Snelheid;   1545,292 m/m

Laatste prijs  ;  12:04:11   Snelheid;   923,462 m/m

De Duiven werden op Vrijdag in Bordeaux om 13:30 gelost.De weersomstandigheden waren zo goed dat menigeen dacht dat ze te vroeg gelost zouden zijn waardoor de duiven weleens snachts zouden kunnen arriveren.Gelukkig blijkt achteraf ,dat er maar enkelen dit voor elkaar krijgen en de duiven die dit niet gelukt is waarschijnlijk door de inversie op zaterdag morgen toch nog enige moeite hebben om op tijd thuis te zijn.De vroegste duif wordt snachts om 2:02 geklokt,de volgende duiven vallen net voor of na zonsopkomst.

De 05-0519492 van Fam de Rooij is een van hen en meldt 0m 6:01 aan de Concordialaan.Hij is hiermee niet alleen snelste van Etten-Leur, maar ook van het samenspel de Westhoek'70,Rayon2 en tevens de 8e van afd.B2000 en als klap op de vuurpijl ook de 8e Nationaal wat een geweldige prestatie is tegen ruim 17000 duiven.

Als ik een verslag schrijf over de Comb de Rooij spreek ik altijd van Fam de Rooij want het hele gezin draagt een steen bij.De duiven hebben dan ook allemaal een naam ,nu was het Malie,die de eerste speelt,dit is de afkorting voor Mama's Lieveling het was dan ook niet verwonderlijk dat Malie om 6:15 al verwend werd door moeders met enkele pinda's,die hij uit gewoonte ,zo mak als hij is.uit de mond eet.

De Malie is gekweekt uit soort van Christ v/d Lindeloof aansgeschaft via D.vd Akker.In vaders kant zit soort van Theo de Jong zijn 76 duivin die moeder was van de 1e Nationaal Pau.

De moeder stamt af van het goede midfond soort van Christ.

De "492" werd gespeelt op de eendaagse fond en wist daar ook mooie resultaten op te boeken,dit jaar werd hij ook vanaf het begin op de eendaagse gespeeld,maar wist alleen op Ruffec over een afstand van 700 km de 22e te spelen,omdat het er naar uitzag dat Bordeaux niet al te zwaar zou zijn en de afstand goed overbrugbaar moest zijn voor deze duif besloot Gerard hem mee te geven een wijs besluit zo blijkt.

De familie draait overigens een geweldig seizoen.Enkel het vorige weekend vanuit Tarbes was een zware domper alles zat tegen eerst had de klok het begeven en daarna kwamen de duiven voor hun begrippen slecht af verders waren ze het hele seizoen in de kop van de uitslag te vinden met kampioenschappen op de Vitesse,dagfond (beide door dezelfde duif,en ook nu op de overnacht worden ze duifkampioen met de "546"die nu de 3e speelt en eerder van Montauban de zege op eiste.

Maar als je met je hele gezin zoveel passie hebt voor de duiven en het spel kan dat ook bijna niet uit blijven.

Familie de Rooij Cést Magnifique

1-2-3-7 Comb de Rooij ,4 C Hellemons ,5 A Broos(100%) ,6-12 H vd Broek ,8-11 B.Nijssen    ,9-10-14-17 Comb Robbeson ,13-16 A Bastiaansen ,15 M de Koning ,18 Comb Sprenkels

 

WINNAAR            ; Comb de Rooij
RINGNR               ;05-0519492
VLUCHT               ; Bordeaux
  DATUM                ; 31-7-2009

SOORT VLUCHT;Overnacht