Afstand;    565 km       Los; 7:00 uur                    Weer;  W wind

In Concours; 191  duiven

Winnaar;    P.Heeren

Winnende duif; 08-3816357   Winnende tijd;  13:29:24    Snelheid;    1464,308 m/m

                                                 Laatste prijs  ;  14:04:44    Snelheid;    1338,579 m/m

Door een omvangrijke onweers storing precies boven Chateauroux die tot ver in de ochtend stand hield moesten de convoyeurs het lossen uitstellen tot de volgende dag en konden zij de duiven onder goede omstandigheden om 7:00 uur in vrijheid stellen waarna deze met een snelheid van bijna 90 km/u huiswaarts konden keren.

Een van de dominerende hokken evenals vorig seizoen is P.Heeren,de duiven van Piet weten zich weer geweldig te manifesteren.Als het hard werken is onder goede omstandigheden ,dan voelen de duiven zich in hun element en weten de andere liefhebbers al dat ze van goede huize moeten komen willen ze Piet zijn duiven voor blijven.Nu het echter wat gemakkelijker ging dacht men meer kans te hebben en gezien het feit dat de toppers van Piet mis waren had dat ook gekund ware het niet dat Piet ook nog de  mee had Deze doffer gekweekt uit het Janssens soort van Cor Koning zorgde ervoor dat Piet evenals op La Souteraine weer met de hoogste eer ging strijken.

Als je weet wat voor klasbakken Piet op zijn hok heeft valt de "357" op want vergeleken bij oa de "281","273" en "274"en waarschijnlijk nog wel een paar is deze duif met zijn prestaties maar gewoontjes .Hij kan pieken ,maar ook zo maar enkele weken achter elkaar missen .Als jonge duif haalde hij 5 prijzen waarvan twee 1 op 10 als jaarling wist hij zich op de vitesse/midfond slechts een keer te klasseren op Creil met de 199e,daarna verder gespeeld op de Eendaagse daar haalde hij een mooie 10e op Blois en de 53e op een pittige Ruffec en omdat de duif hem aanstond en altijd fit thuis kwam en hij er een jonge uit gekweekt had die een eerste wist te halen besloot Piet hem door te houden.Dit jaar begon hij hoopvol met 3 prijzen op de eerste 3 vluchten met een 7e op Pommeroeul om vervolgens 3 weken achter elkaar te missen na een 51e op Creil en een 6e op Sens besluit Piet hem weer op de Eendaagse te zetten waarop hij vervolgens 2 maal mist ,maar zoals gezegd altijd fit,op La Souteraine is hij er dan weer met een 7e om vervolgens nu op Chateauroux met ruime voorsprong heel Etten-Leur zijn staart te laten zien.

Piet en Toos Proficiat

1-10-12-19 P Heeren,2 R v Poppel ,3-16-22 A Peeters ,4 Comb Robbeson ,5-25 F Aarts ,6-18 Comb de Rooij ,7-8-9-23-24 AC Wevers ,11-20 Comb Albers ,13-15 K v Zundert ,14-17-21 M v Zundert

Datum;  12-7-2010
Vlucht; Chateauroux
Soort Vlucht; Eendaagse